ariston Çamaşır Makinesi Programı Başlatmıyor

ariston Çamaşır Makinesi Programı Başlatmıyor

ariston Çamaşır Makinesi Programı Başlatmıyor

Çamaşır makinesinin programı başlatmamasının birçok sebebi olabilir.

Lütfen aşağıda belirtilen tavsiyeleri uygulayın.

Çamaşır makinesi programı başlatmıyorsa nasıl kontrol edilmeli?

  • Çocuk kilidi aktif hale getirilmiş.
  • Kapak düzgün şekilde kilitlenmemiş.
  • Başlat düğmesine çok kısa veya çok uzun süre basılmış.

Çocuk kilidi aktif hale getirilmiş.

Çocuk kilidini devre dışı bırakın. Çocuk kilidi müşterilerin ariston çamaşır makinelerini kullanmalarını engelleyen en yaygın problemlerden biridir, neyse ki kolaylıkla devre dışı bırakılabilir. Siemens çamaşır makinenizin modeline göre çocuk kilidini devre dışı bırakmanın birçok yöntemi vardır, bu sayede makineniz sorunsuz çalışacaktır.

ariston Çamaşır Makinesi Programı BaşlatmıyorÇamaşır makinenizin çocuk kilidini nasıl devre dışı bırakırsınız?

  • Çocuk kilidi aktif hale getirilmişse, makinenin üzerinde bir anahtar veya “CL” sembolü görünür ve tüm düğmeler devre dışı bırakılmıştır. Çocuk kilidini devre dışı bırakmak için başlat düğmesine üç ile beş saniye boyunca basılı tutun. Bu süre sonunda bir bip sesi duyacaksınız ve anahtar sembolü ortadan kaybolacaktır.
  • Bazı Siemens çamaşır makinesi modellerinde çocuk kilidini devre dışı bırakmanın diğer bir yolu da “rpm” ve”finished in” düğmelerine aynı anda yaklaşık üç saniye boyunca basılı tutmaktır. Bu süre sonunda bir bip sesi duyacaksınız ve anahtar sembolü ortadan kaybolacaktır.
  • Siemens çamaşır makinenizde gelişmiş dokunmatik ekran varsa, üzerinde anahtar sembolü ile aydınlatılmış kare bir düğme ve altında “3 sec” bulunur. Bu düğmeye yalnızca üç saniye boyunca basılı tutun, düğme kararacak ve bip sesi duyacaksınız, böylelikle çocuk kilidi devre dışı bırakılmış olacaktır.

Siemens çamaşır makineniz için çocuk kilidini nasıl aktif hale getirebileceğiniz ve devre dışı bırakabileceğiniz ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında daha fazla bilgi almak için kullanım kılavuzunuza göz atın.

Ayarladığınız fonksiyonların yanlışlıkla değiştirilmesini engellemek için çamaşır makinenizi kilitleyebilirsiniz.

  • Çocuk kilidi makinenin durumu önemli olmaksızın aktif hale getirilebilir.
  • Çamaşır makinesi kapatılsa bile çocuk kilidi aktif kalır. Bir sonraki programı seçmeden önce çocuk kilidini devre dışı bırakın.
  • Program çalışırken ve çocuk kilidi aktifken makine kapatılırsa, makine tekrar açıldığında program kaldığı yerden yıkama işlemine devam eder.

Kapak düzgün şekilde kilitlenmemiş.

Kapak düzgün şekilde kilitlenmemişse çamaşır makinesi çalışmayacaktır. Dolayısıyla, klik sesini duyana kadar kapağı düzgün şekilde kapatın. Aşırı doldurulmuş bir çamaşır makinesi tamburu kapağın düzgün şekilde kapanmasını engelleyebilir.

Ayrıca, kapak ve tambur arasına çamaşır sıkışıp sıkışmadığını kontrol edin.

  • Çamaşır makinesinin nasıl doldurulması gerektiğine göz atın

Başlat düğmesine çok kısa veya çok uzun süre basılmış.

ariston Çamaşır Makinesi Programı Başlatmıyor ise Programı çalıştırmak için başlat düğmesine çamaşır makinesinin üzerindeki diğer düğmelerden yaklaşık 1-2 saniye daha uzun basmanız gerekmektedir. Kısa bir süre bastığınızda program çalışmayabilir. Düğmeye çok uzun basılırsa, çift bip sesi duyarsınız ve makine çalışmaz. Başlat düğmesine yanlışlıkla dokunulduğunda çamaşır makinesinin çalıştırılması önlenmiş olur.

30 Nisan 2020
194 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir