Bulaşık Makinesi Kenar Contası Nasıl Değiştirilir

Bulaşık Makinesi Kenar Contası Nasıl Değiştirilir

Bulaşık Makinesi Kenar Contası Nasıl Değiştirilir

Bulaşık Makinesi Kenar Contası Nasıl Değiştirilir Bulaşık makinesinin altındaki bir su birikintisi iki kat daha üzücü. Potansiyel olarak pahalı bir onarım düşüncesi yeterince kötü değilse, bu arada el ile yapılması gerekebilecek tüm kirli bulaşıklar var. Kapı contasına sızıntıyı takip etmeyi başardıysanız, şanslı gününüze inanın ya da inanmayın. Parça oldukça ucuzdur ve bir bulaşık makinesi üst kapı contasının değiştirilmesi ev aletleri onarımlarının en basitleri arasındadır.

Bulaşık Makinesi Kapı Contasını Değiştirme

Bulaşık makinesinin kapağını açın ve alt rafı çıkarın. Bulaşık makinesi küvetinin üst ve her iki tarafının etrafındaki girintili bir kanalda uzanan yumuşak kauçuk conta olan kapı contasını bulun.

Contanın bir ucunu parmaklarınızla veya bir çift iğne burun pensesi ile kavrayın. Eski contayı girintili kanaldan çekerek çıkartın. Contayı çıkarırken yönüne dikkat edin, böylece yeni contayı doğru tarafı dışarı gelecek şekilde takabilirsiniz. Kanal ve bulaşık makinesi kapağını bir kağıt havlu veya yumuşak bir bez ile temizleyin. Kanalda kalıntı kalmadığından emin olun.

Bulaşık Makinesi Kenar Contası Değişimi

Yeni contayı her iki tarafta da eşit miktarda sarkacak şekilde ortada tutun. Bulaşık makinesinin üst merkezinden başlayarak contanın ortasını kanala bastırmak için parmaklarınızı kullanın. Contayı bulaşık yıkama küvetinin üstünden sonra kanalın içine doğru bastırmaya devam edin. Contanın diğer tarafını da aynı şekilde kanala bastırın.

Her iki taraftaki kanaldan 3/4 inçten fazla çıkmadığından emin olarak contanın uçlarını inceleyin. Gerekirse bir maket bıçağıyla kesin.

Alt rafı tekrar bulaşık makinesine yerleştirin. Kapağı kapatın ve kilitleyin. Yeni contaya kapıya uyması için zaman tanımak amacıyla kapıyı en az üç saat kapalı ve kilitli tutun. Bulaşık makinesini çalıştırın ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin.

Bulaşık Makinesi Kenar Contası Nasıl Değiştirilir ?

İhtiyacınız Olan Şeyler

  • İğne burun pensesi (isteğe bağlı)
  • Kağıt havlu veya temiz, yumuşak bez
  • Maket bıçağı (isteğe bağlı)

İpuçları

  • Yeni conta sert veya kuru hissederse, birkaç dakika sıcak su dolu bir lavaboya batırmak yumuşatır ve yerine oturmasını kolaylaştırır.
  • Çoğu bulaşık makinesinde daha düşük bir sızdırmazlık vardır, bu da genellikle kapının çıkarılmasını gerektiren çok daha fazla iştir.
  • Contanın sızdırmaz olduğu kapının yüzeyini periyodik olarak temizleyin. Yapışan, yırtılmış contalar çoğu kapı contası sızıntısının sebebidir.
06 Nisan 2020
224 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir