Mustafa Kemal Paşa, Nergis Sokağı No:144, 34320, 34320 Avcılar/İstanbul
trende

Buzdolabı sigorta attırıyor

09.08.2021
178
Buzdolabı sigorta attırıyor

Buzdolabı sigorta attırıyor

Bir buzdolabının sigorta attırmasının genel olarak birden çok nedeni vardır. Ancak sigorta sorununda en çok iki tip arıza ile karşılaşılmaktadır. Bunlardan ilki buzdolabının motoru üzerinde bulunan su kabının delinmesi yada çatlaması sonucunda içindeki suyun “role termik” adlı parçaya gelmesidir. Bu parça  sıcaklık değişimi sonucu kontaklarını açan veya kapayan bir röle çeşididir.

Role termik isimli bu parça direk olarak üzerinden akım geçen bir parça olduğundan kısa devre yapar ve sigorta attırır. Bazı durumlarda role termik tekrar kullanılmayacak duruma gelebilir.

Bir diğer sorun ise oldukça maliyetli ve çözümü problemli olan motor arızasıdır. Eğer buzdolabınız fişe takar takmaz sigorta atma olayı yaşanıyorsa büyük bir nedenle motor kısa devre yapmış demektir. Bilindiği üzere motor değişimi oldukça maliyetli, çok fazla işçilik isteyen bir onarım türüdür.

Tabi yukarıda anlattığımız arızalar dışında sigorta atmasına neden olabilecek farklı sebepler olabilir. Mesela tüp veya diğer bir ismiyle cam rezistans taşıyan buzdolaplarında bu parçaların bozulması da buzdolabının sigorta attırmasına neden olur.Buzdolabı sigorta attırıyor

Buzdolabı sigorta attırıyor

Buzdolabınızda çevresel etkiler veya tesisat kaynaklı bir takım sorunlar oluşabilir ve bu sorunlar nedeniyle cihazınız olması gerektiği şekilde çalışmayabilir. Bu durumun üstesinden gelmek için bazı tesisat kontrollerinin yapılması gerekebilir.

Buzdolabınızın bağlı olduğu priz topraklı değilse sigortanın atmasına sebep olabilir. Bu durumda  Seren Servis den  yardım almalısınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: